Random header image... Refresh for more!

24.3 – Mark Valley

V Human Target najdeme tak trochu od všeho něco – akce, humor, napětí, drama… jak byste to popsal?

Mark Valley: Je opravdu těžké, vysvětlit lidem, co v tomto seriálu vlastně uvidí. Když řeknete, „Jde o bezpečnostní agenturu, která používá nekonvenční metody a hraje tam Chi McBride a Jackie Earle Haley. Trošku to připomíná Smrtonosnou past, Indianu Jonese, možná i nějakého Jamese Bonda a taky trochu McGyvera se špetkou humoru“, lidé si řeknou „Co?“ Nějakou chvilku to trvá, než to pochopí, ale jakmile se podívají na nějakou epizodu, hned prohlásí, „Už je nám to jasné.“

Když už mluvíme o McGyverovi, existuje jisté spojení mezi tímto seriálem a Human Target, že?

Mark Valley: Jeden z lidí, co má na starosti moje kostýmy, pracoval na McGyverovi, tak jsem se ho ptal, „Co by v takové situaci udělal McGyver?“ A on na to „McGyver by si okamžitě sundal sako, aby mu nepřekáželo.  Ale kravatu by si nechal, protože by ji později mohl potřebovat.“ Vždycky mi dává taková malá doporučení. Čerpám ze zkušeností svých předchůdců.

Zaměřme se na poslední čtyři epizody. Co nám o nich můžete říct?

Mark Valley: V epizodě „Corner Man“ trochu víc pochopíte vztah mezi Winstonem a Chancem. Nedozvíte se o jejich společné minulosti všechno, ale pochopíte tu dynamičnost. Winston je v podstatě Chancův kouč.

V epizodě „Tanarak“ uvidíte hostující hvězdu Moon Bloodgood, kterou Chance zachraňuje z odlehlé Aljašské divočiny.

Díl „Victoria“ je hodně podobný „Embassy Row“, tak trochu Bondovský. Christina Cole hraje princeznu z Walesu a Chance ji má chránit.

V závěrečné epizodě „Christopher Chance“ bude atmosféra opět temnější. Viděli jste, jak se Chance snažil držet svou minulost co nejdál a nechtěl se k ní vracet, ale ve finále je donucen se jí postavit čelem. Když jsme to natáčeli, začal jsem trochu víc chápat, čím si prošel, když svou profesi nájemného vraha vyměnil za práci osobního strážce, kde lidi chrání.

Víte už o minulosti Chance všechno, nebo se to dozvídáte během natáčení?

M. V. : Tak nějak to zjišťuji za pochodu. Scénáristé mají obecnou představu o tom, čím si Chance prošel, ale pokud jde o podrobnosti, odhalují je postupně. O postavě Baptisty jsem neměl tušení, dokud jsem si nepřečetl scénář. A pak jsem si řekl, „Tak fajn, teď už vím, odkud přišel.“

Rád si čtu scénář, kde se o Chancovi dozvídám nové věci. Je to vzrušující, jako když čtete nový komiks. A pak si ho čtu podruhé a to už je jako instruktážní manuál na příští týden a půl…co všechno budu dělat, jako třeba boj na útesu.

Triky a bojové scény jsou nedílnou součástí Human Target. Máte nějaký oblíbený kousek?

M.V. : Mám rád bojová umění. Ne, že bych měl nějaký černý pásek nebo tak něco, dělám to jen čas od času pro zábavu a na udržení kondice, ale natáčení tolika bojových scén je super. Hodně se toho učím od našich kaskadérů. Ale chodí za námi i opravdoví bojovníci.

Opravdu je to, jako být malý kluk. Točili jsme epizodu, kde jsme bojovali v kruhové aréně a mezi záběry tam byla banda kaskadérů a já. Seděli jsme a mluvili o různých chvatech a najednou jsme si uvědomili, „Bože, chováme se, jako by nám bylo 8.“ Bavili jsme se jako, „Když mu tu hlavu podržíš takhle, můžeš ho pěkně vydusit. Ale když mu potom chytíš nohu…“ Bylo to jako skupinka dětí, co si hraje na žíněnce a řeší, jak by to dopadlo. Ale byla to vážně zábava.

Co se o Christopheru Chancovi dozvídáme na konci 1. sezóny?

M.V. : Zjistíme, odkud se Chance vzal. Dozvíme se, kdo byl jeho bývalý šéf (hraje ho Armand Assante), něco o jeho vztahu s Baptistou a o tom, jak se Chance seznámil s ostatními lidmi z jeho týmu. Zjistíme, že se Chance a Guerrero znají už nějakou dobu. Uvidíme, jak se Chance poznal s Winstonem a jak se jejich vztah vyvíjel a proč.

Na samém závěru se dozvíme, že jedna z těchto postav ví o jistých věcech víc, než si ostatní byli vědomi a na úplném konci bude někdo v nebezpečí. Chance, Guerrero a Winston se budou muset vrátit ke svým starým já, aby to mohli vyřešit.

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář