Random header image... Refresh for more!

24.11.2010 – Janet Montgomery

Nemůžete nenávidět Janet Montgomery, protože je krásná. Nenáviďte ji, protože pouze za něco málo přes rok se tato talentovaná Britská herečka dostala od natáčení studentských filmů s přáteli až na televizní role v Entourage, Human Target a v připravujícím filmu Black Swan. Ale jak to udělala? Měli jsme nedávno možnost si s ní promluvit během natáčení Human Target ve Vancouveru.

Váš velký příchod byl ve druhé sérii seriálu Skins, kde jsme vás viděli jako mysteriózní mladou dívku. Jak jste se k té roli dostala?

Janet Montgomery: To byla moje první práce, a však víte, měla jsem neskutečné štěstí. Natáčeli jsme studentský film a můj kamarád mi řekl: „Přijdeš na jeden konkurz?“, a já jako: „Jo, jasný.“. Takže jsem tam šla, a tam byl casting na Skins. Vůbec jsem nevěděla co dělat, akorát jsem poznala Harryho Enfielda, který byl režisér velké komedie. Zrovna si venku dával cigaretu, takže jsem šla za ním a říkám: „Je tam role pro mě?“, a on jen: „Mohla by být, pojďte to zkusit.“ A tak jsem dostala tu roli. Bylo to super, zkusila jsem šanci a vyplatilo se to. A kdyby ne? Co nejhoršího by se mohlo stát? Trošku se ztrapníte na pět minut, půjdete domů a dáte si sprchu a smyjete to ze sebe.

S tolika skvělými televizními pořady natáčejícími se v Anglii, co si myslíte o přetahování Anglických herců do Ameriky?

Janet Montgomery: Myslím, že Los Angeles je jako mecca pro filmy a televize po celém světě. Ne, že by se tu tolik točilo, ale jsou tu všechny studia. Takže jsem tam minulé jaro jela jen tak na pár týdnů, podívat se, jak to tam chodí. Vůbec nic jsem od toho neočekávala. Ale skončila jsem tím, že jsem si našla agenta, manažera a začala jsem pracovat. To všechno se stalo na začátku mé kariéry, ale strašně ráda pracuju v Anglii i po celém světě.

Co můžou fanoušci očekávat ze vztahu mezi Ames a Winstonem?

Janet Montgomery: On je polda, ona přišla rovnou z pasťáku, takže si to můžete domyslet. Podle toho, jakou mají minulost, ona je nafoukaná, zábavná a pro mě velmi zajímavá postava. Ráda ji hraju, protože je pokaždé někdo jiný. Je vždycky chytrá, ale ne jako superžena. Přináší tu ženskou energii a můžete vidět tu mladou část, kterou do seriálu přináší. Uvidíte také, jak budou kluci reagovat a jak ji mezi sebe přijmou.

Jaká bude reakce pánské části obsazení? Změní se dynamika seriálu, když přibyly dvě ženy?

Janet Montgomery: Podle toho, co říkali, je to pořád stejný seriál a sledovat ty tři dohromady je dobrý námět na interakce mezi nimi a jak mezi ně mohu zapadnout. Znám fanoušky jen chvíli, ale podle mého průzkumu mají obavy z přibrání dvou žen a nechtějí, aby se seriál změnil. Myslím, že budou příjemně překvapeni z toho, jak to bude fungovat. Vím, že kluci jsou šťastní s dynamikou seriál a s tím, jak se věci posunují, což je důležité, protože je to jejich seriál.

Trávit tu lepší část roku skákáním z neuvěřitelné role do další neuvěřitelné role, jste ráda, že se můžete držet jedné postavy?

Janet Motgomery: Běžně bych řekla ne, protože jedna věc, kterou miluju na své kariéře je to, že mohu hrát různé role. Ale Ames je tak atraktivní a tak proměnlivá, že nemusím hrát různé role a přesto je to jiné každý den. Nosím paruky, mám různé přízvuky, takže v tomto smyslu je to úžasná postava na hraní stále a stále dokola. Právě proto se cítím tak, jakobych hrála pokaždé někoho jiného. Ona je jako temná postava s tolika různými tvářemi a je na mě, abych to vše prozkoumala. Já se jen bavím.

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář