Random header image... Refresh for more!

23.3 – Chi McBride

Opravdu se mi líbí vzájemná interakce mezi Chancem, Winstonem a Guerrerem. Dozvíme se toho víc o tom, jak se seznámili?

Dostanete pořádný kus mytologie. Projeví se to. A naše finále je úplně neuvěřitelné. Zrovna jsme ho dokončili. Dozvíte se odpovědi na spoustu otázek, ale na konci bude položena ta největší otázka.

Myslím si, že to bude opravdu dobré. Jsem z toho opravdu nadšený a všechno se odhaluje postupně, v malých dávkách.

Myslím, že Jon Steinberg a všichni jeho skvělí scénáristé dokázali perfektně skloubit mytologii, akci, dobrodružství, zajímavý děj a dobré dialogy. Bylo nutné, aby tohle všechno bylo přesně vyvážené a oni to zvládli naprosto sebejistě.

V jednom z prvních dílů jsme viděli Winstona jako stevarda. Bude se objevovat inkognito častěji?

Budu ještě trochu pracovat v terénu, ale nejde o nic komplikovaného, ne v této sezóně. Jsem si jistý, že takových momentů uvidíte v dalších sezónách

podstatně víc, pokud budeme mít štěstí a bude se pokračovat. Ale Winstonův postoj byl takový, že s pronásledováním zločinců z nějakého důvodu skončil.

Ale jak řekl Michael Corleone, „Zrovna, když jsem si myslel, že jsem z toho venku, vtáhli mě zase zpátky.“ To je aspekt u kterého bych byl rád, kdyby tuto postavu definoval. Když jsem mluvil s ostatními, říkal jsem, že nechci, aby jen seděl za stolem. Chtěl jsem, aby šel ven, sice ne zrovna ochotně, ale aby šel. Bylo to skvělé, protože jsem ve své kariéře ještě žádnou akční věc nedělal, a tohle byla příležitost, kterou jsem chtěl využít.

Myslíte si, že Winston Guerrerovi věří, nebo že ho neustále hlídá?

Víte, je opravdu legrační, že to lidem uniká. Lidé o tom hodně mluví. Mluví o konfliktu mezi Winstonem a Guerrerem. Nikoho ani nenapadlo, že důvod, proč spolu nevychází je ten, že jsou si hodně podobní.

A uvidíte, že i Winston je schopný porušit pravidla, když je třeba. Ne až tak, jako Guerrero, ale můžete to vidět například v epizodě Corner man. Oba jsou ze stejného těsta, a proto mezi nimi dochází ke konfliktům. Ne proto, že by byl Winston takový moralista. Jsou si hodně podobní, jen Guerrero je ochotný zajít o kousek dál.

Další hostující hvězda je velice zábavná – Lee Majors. Zdá se, že je pro vaši show naprosto perfektní.

No jo, Lee Majors. Už jsem s ním před tím pracoval. Dělal jsem s Leem na Bratrech Solomonových. Je skvělé poslouchat všechny ty historky. Mluví o práci pro televizi, kterou dělá už dlouho. Hrál už v Big Valley, nebo Six Million Dollar Man a ve spoustě dalších. Byl ženatý s Farrah Fawcett! Má toho za sebou už hodně a je moc rád, když se o to může podělit. Je to opravdu dobrý herec – spoustu z filmů, které natočil, když byla velká TV hvězda, jsem ani neviděl. Miluje hraní. Je to herec ze staré školy. Je rád, když může být na scéně. Chtěl bych, aby dostalo víc mladých herců příležitost, pracovat s takovými herci, jako je on, aby pochopili, jak se mají chovat.

Mark Valley má v seriálu úžasné bojové scény. Hodláte se také trošku zapojit? Už jsme viděli, že umíte být tvrdý.

Ano, pár takových scén máme. Ale pořád nás další akce ještě čeká. Sice ne v podobě soubojů, ale rozhodně nějaká akce bude.

Jsem ohromený tím, že se seriál natáčí ve Vancouveru. Je tam spousta míst, která jako Vancouver nevypadají.

To je na Vancouveru skvělé. Díky místní krajině můžete napodobit spoustu světových oblastí. Bahamy z toho udělat nemůžete, ale rozhodně to může být Evropa a rozhodně to můžou být různá města ve Spojených státech a po celém světě. V tomto ohledu je opravdu skvělé. Některé věci děláme za pomoci počítačové techniky, a díky tomu dostaneme lidi na různá místa. Říká se tomu natáčení na modrém pozadí, ale máme i různé lokace a snažíme se ven dostat, jak jen to jde. Díky tomu je seriál tak zajímavý – vezmeme vás na projížďku, za dobrodružstvím. Na tohle je Vancouver opravdu skvělý a máme také úžasný štáb, který to zvládá a pomáhá nám při natáčení venku. Bývám unešený z toho, jak některé scény na konec vypadají s ohledem na to, kolik peněz na ně máme. Není to tak, že bychom měli málo peněz, to ne, máme jich hodně, ale výsledek vypadá tak, jako bychom utratili dvakrát tolik, než jsme opravdu měli.

Jsem velký fanoušek „Řekni, kdo tě zabil“, takže jsem zvědavý. Viděl jste komiks?

Vlastně jsem z něho viděl hodně. Bryan Fuller mi pár stránek poslal. Pokračuje přesně tam, kde jsme skončili, ale posunul se na další úroveň, protože už jsou tam věci, které jsme v televizi udělat nemohli. Je to fantastické. Myslím, že je Bryan génius a díky němu žije „Řekni, kdo tě zabil“ pro své fanoušky dál. Jsem rozhodně pro další psaní, můžete využít svou fantazii. Kdo ví, možná, že se sejdeme všichni u nějakého dalšího společného projektu, který by se realizoval.

Vím, že Bryan mluvil o tom, že pokud by to bylo možné, udělal by film. Mluvil o tom s vámi?

Mluvili jsme o tom. Zpočátku, ne víc, než o tom mluvíme teď. Uvidíme. Jeden nikdy neví. Některé věci končí a o patnáct let později jsou zpátky. Nevím, jestli by se týkalo nás, ale pokud by k tomu někdy došlo a my měli všichni čas, bylo by to báječné. Byla to skvělá parta lidí, se kterou jsme pracovali. Užili jsme si to.

Musím se vás zeptat. Byl jsem na Paley Festu před pár lety, když jste tam byl s Daisies a byl jsem ohromen, stejně jako všichni, včetně moderátora, když jste mluvil o epizodě The Nine a o tom, že za tím stojíte vy. Opravdu to bylo cílené?

To se stalo. Ve skutečnosti vysílali všechny epizody na DirecTV a my jsme se dostali do epizody, kde jsem se přihlásil ke své dceři. Přiznal jsem se a tím to skončilo. Ale ano, Malcolm to použil. Věděl jsem o tom asi tři měsíce před tím, než jsme natáčeli pilot.

To je dobře, protože někdy herci říkají, „Kdybych to věděl, zahrál bych to jinak.“ Alespoň, že jste to věděl.

Věděl jsem to tři měsíce před natáčením, takže jsem to musel vydržet. Vzpomínám si, že když seriál končil, a nikdo nevěděl proč, Camille Guaty říkala, „To jsi udělal ty! Ty za to můžeš! Řeknu všem, že za to můžeš ty!“ A já řekl, „Vsadím se s tebou o tisíc dolarů, že se pleteš. Vůbec nevíš, o čem mluvíš.“ Už jste někdy chtěl, aby někdo zmlknul? Řekněte tohle, „Vsadím se o tisíc dolarů, že nevíš, o čem mluvíš.“ Většinou hned zmlknou.

A když scénář pokračoval a ukázalo se, že jste za tím vy, zavolala vám a řekla, „Sakra!“?

Jo. Prostě umím dobře blafovat.

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář