Random header image... Refresh for more!

2.2.2011 – Mark Valley

0

Jedna z věcí, která se objevuje v diskusích, je to, zda si seriál tuto sezónu vůbec zaslouží. Ale většina těchto komentářů tím sráží první sezónu. To nás hrozně rozčiluje, protože nám to připadá jako pohrdání první sezónou. Četl jsi některé z těchto komentářů, a co si myslíš o podobných názorech, které si seriál vysloužil?

Mark: Mám-li být k tobě upřímný, nechávám podobné názory na lidech. Já chci jen dělat opravdu dobrý seriál a udělat ho tak zajímavý, jak jen to půjde. Všechno ostatní jde tak nějak mimo mě. Na první sezónu jsem opravdu pyšný. DVD mám doma na poličce. A jsem opravdu pyšný i na druhou sezónu a doufám, že budeme dál pokračovat.

To nejlepší na tom je, že jsme měli člověka, který celý seriál v první sezóně rozbíhal. Jon Steinberg zůstal výkonným producentem, takže zůstaly zachovány některé prvky z první sezóny. Všechny zkušenosti, které jsme získali během natáčení, plánování, psaní a produkování se tak nějak přenesly i do druhé sezóny a pokračovalo se v nich. Měli jsme opravdu štěstí, že jsme mohli přivést nové lidi a nové nápady a různé nové dovednosti a schopnosti, ale také jsme mohli čerpat z první sezóny.

Jedna z hlavních věcí, na kterou se fanoušci ptali, je změna hudebního skladatele. Spoustě z nás opravdu chybí práce Beara McCrearyho a slyšíme ten obrovský rozdíl mezi ním a prací Tima Jonese. Vím, že jsi také jeho fanoušek, proto by mě zajímalo, zda ten rozdíl vnímáš i ty, nebo je to jen náš pocit.

Mark: Je to podobné, jako porovnávat jablka a hrušky. Rozhodně ten rozdíl vnímám, ale také by mělo být jasné, že pokud by nedošlo k nějakým změnám, nemusela by druhá sezóna ani vzniknout. Je to, jako byste sledovali film, který někdo předělá, nebo jako byste se dívali na zápas, který se zopakuje a trochu oživí. Jsem opravdu rád, že jsem mohl být u druhé sezóny a že jsem mohl vidět tu rozdílnou interpretaci toho, jak se seriál bude dál vyvíjet. Musím říct, že mám hodně rád práci Beara McCrearyho. Těším se, co vytvoří příště.

Můžu se jen dohadovat, že máte CD a že si úvodní znělku pouštíte, když svištíte po dálnici, nebo tak.

Mark: Snažím se ji pouštět kdykoli, když vstupuji do místnosti. Obyčejně si vždycky pouštím úvodní znělku, tu s trumpetami, takže to je takové setkání s různým stupněm důležitosti. Ale ano, rozhodně se mi ta hudba líbí.

Před kamerou jsme se v první sezóně dostávali víc do Chancovy mysli a viděli jsme, co ho žere. Teď ve druhé sezóně spíš řešíte lidi okolo vás. Byla pro vás zábava něco takového hrát?

Mark: Bylo to trochu zajímavější. Nevím jak pro tebe, ale pro mě bylo 13 hodin sebepozorování opravdu trošku moc. Bylo vážně zábavné, poznávat nové postavy, stejně tak jako nové herce, kteří je hrají. Je to role, kde tak nějak víc reagujete na ty ostatní, než že vytváříte nějaký druh tajemství. Bylo to opravdu úžasné. Pokud jde o mě…čím víc, tím líp.

Druhá sezóna se také zdá mnohem více osobní. Vždycky se objeví někdo, s kým jsme se už v seriálu setkali. Například dnes večer znovu uvidíme Tonyho Halea, jako podivného soukromého detektiva Harryho.

Mark: Jedna z věcí, která se mi líbila je to, že Matt Miller začal druhou sezónu s tou myšlenkou, že každá epizoda bude mít nějakou osobní spojitost alespoň s jednou z postav. A držel se toho celou sezónu. Opravdu nenajdete žádné cizí hosty, u kterých bychom se museli nějak pokoušet o to, abychom k nim cítili nějaké sympatie. Každý případ má nějakou osobní spojitost s jednou z postav.

V prvním případě, kde se Tony objevil, se dostal rovnou do průšvihu a přišel hledat Chance a Guerrero s Winstonem ho museli zachraňovat. Vždycky mě zajímalo, jak můžou být Chance a Harry přátelé. Co společně zažili? Jak se seznámili? A pokud je Harry jen někdo, kdo se neustále dostává do maléru, tak proč jsou přátelé? Ale v této epizodě uvidíte, že je Harry vnímavý a že umí některé věci i vyřešit. A také uvidíte, že je schopný udělat pro Chance několik smysluplných věcí. A díky tomu budete moci říct, „Tak jo, už vím, proč se znají.“

To mě přivádí k jednomu velkému potěšení u Human Target. Je tam spousta charakterních momentů, které střídá akce a nejde jen o velké, hloupé a hlasité scény. Je složité mezi nimi přepínat?

Mark: Opravdu si kombinaci těchto dvou užívám, protože je to legrace, kdy můžu sledovat ostatní herce a dívat se, co do scény vnesou oni. A jsem opravdu šťastný, že mohu pracovat s tak talentovanými lidmi. Můžete s nimi jen tak stát a povídat si, dokud nezačnu mít takový zvláštní pocit, že bych měl utíkat, střílet nebo od někoho prchat, nebo po někom z nějakého důvodu jít. To v tomto seriálu opravdu funguje. Je to opravdu hezky vyvážené. Tak trochu mě to pomáhá s mou postavou. Jsem opravdu vděčný za tolik akčních scén.

Na tomhle seriálu pracuješ už dva roky a za tu dobu jsi natočil spoustu nebezpečných scén. Mělo to nějaký vliv na tvůj soukromý život?

Mark: Když jsem minule visel z nějaké budovy, uvědomil jsem si, že jsem míval strach z výšek. Možná je to tím, že mám obrovskou důvěru v naše mechaniky a kaskadéry, ale teď už vůbec nemám problémy po něčem lézt a je jedno, jak vysoko to je. A to je rozhodně zkušenostmi, které jsem při natáčení získal.

Už jsi přemýšlel nad tím, co by mělo být ve 3. sezóně?

Mark: Rozhodně bych chtěl, aby 3. sezóna byla. A jakým směrem by se měla ubírat? Nad tím jsem ještě vůbec nepřemýšlel. Myslím, že Matt odvedl skvělou práci s tím, jaké ty postavy jsou a kterým směrem míří, takže bych opravdu rád viděl, co vymyslel pro 3. sezónu. Teď, když už víme, co jsou ti lidé zač a odkud se vzali, možná bychom mohli přejít na případy, do kterých nejsou tito lidé tak osobně zainteresovaní. Možná, že by to pro seriál bylo dobré.

(9) komentářů

1 diffside { 02.12.11 at 11.12 }
2 Holofaust { 02.12.11 at 13.13 }

Já bych si klidně takových rozhovorů přečetl víc

3 Miki226 { 02.12.11 at 14.30 }

Myslíš ten s Markem nebo s Mattem? :-)

4 Holofaust { 02.12.11 at 15.48 }

To je jedno;)

5 Miki226 { 02.12.11 at 16.32 }

Ten rozhovor s Matter Millerem ještě přeložím. Jsou tam docela důležité věci a ne každý tomu bude rozumět. (Holofaust: Což se tebe samozřejmě netýká :-D :-D ) I když sezóna skončila, neznamená to, že se na všechno vykašleme. Určitě budeme zvěřejňovat další informace a rozhovory, které mají nějakou spojitost se seriálem.

6 diffside { 02.12.11 at 16.35 }

Ja myslim, ze tretia seria bude.

7 Holofaust { 02.12.11 at 17.20 }

Miki: Zas tak mě nepřeceňuj :D
Diffside: Nezbývá, než se pomodlit k Bruceovi Willisovi, ale ke konci měla druhá řada docela velkou sledovanost, tak snad.

8 Miki226 { 02.12.11 at 18.53 }

Holofaust: Já tě nepřeceňuju, jen jsem přesvědčená o tom, že s angličtinou fakt problém nemáš :-) Jinak ten Bruce Willis je dobrý nápad a když k tomu přidáme ještě Chucka Norrise, určitě to vyjde :-D

9 Holofaust { 02.12.11 at 20.24 }

Přesně, modlitba ke všem SWATým by neměla selhat :)

Zanechejte komentář