Random header image... Refresh for more!

10.2.2011 – Matt Miller

Nejžhavější otázka je, zda Human Target dostane 3. sezónu. Věříte tomu, že se seriál vrátí i příští rok?

Matt: Neustále s námi hýbali. Podle původního podzimního plánu se měl seriál vysílat v pátek. Pak nás přesunuli na středu, protože se jim líbilo, jak se jednotlivé epizody vyvíjí a také se jim vytvořil prostor ve vysílacím plánu. A to byl z jejich strany velký projev důvěry.  A to bylo moc hezké, hodnotili seriál velmi dobře. Problém byl v premiéře. Polovina listopadu není ideální doba na začátek seriálu. Zvlášť, když je hned o týden později Díkůvzdání a o pár týdnů později jsou Vánoce. Takže je velice, velice obtížné, přitáhnout diváky.

Takže jsme odstartovali trochu nejistě. Po Novém roce už byla sledovanost velmi dobrá. Hned první týden v lednu jsme odstartovali velice povedeným dvojdílem. Sledovanost narostla a pak přišel projev prezidenta ohledně situace v Arizoně. Takže změnili vysílání a v tu středu Human Target zase nebyl. A protože už neměli v sezóně zima-jaro místo, kam by nás dali, dopadlo to tak, že odvysílali dvě epizody o dva dny později v pátek. Což bylo na první pohled něco hrozného, Svíral se mi žaludek a říkal jsem si, že se nebude nikdo dívat. Ale na to, že nebyly odvysílány žádné upoutávky o pátečním vysílání, měly obě epizody velice dobrou sledovanost.

Bylo to prokletí, které nakonec skončilo jako požehnání. Protože podle mě to ukázalo Foxu, že ať přesunou tenhle seriál kamkoli, svoje diváky si najde. A pak, o dva týdny později, nás přesunuli na pondělí, kde jsme ještě nikdy nebyli, takže to bylo skoro jako bojovka „Najdi si Human Target“ a my jsme získali ta nejlepší čísla celé sezóny. A to podle mě ukázalo Foxu, že tento seriál můžou vysílat kdykoli a diváci si ho najdou a budou se dívat. A myslím, že to nám opravdu hodně pomohlo, protože se nám dařilo minulý týden po American Idol a finále budeme mít také po této show.

Co se týká American Idol, nemyslím si, že by jejich diváci byli zároveň i naším publikem. Přirozeně dochází k jistému poklesu, protože je to show pro celou rodinu a pak si zapnete naši ukázku, kde jsou zabiti tři lidé. Nemusí to nezbytně znamenat, že jsme měli takovou sledovanost proto, že před námi byl American Idol.

Takže mírně řečeno, jsem ohledně další sezóny mírně optimistický.

Po sledovanosti, kterou jste měli v pátečním vysílacím čase, nenapadlo vás, že by dal Fox dohromady HT a Fringe?

Matt: Ano, to by bylo skvělé. Byli bychom nadšeni. To je něco, nad čím jsme už uvažovali a doufejme, že o tom uvažovali i oni. Fringe si v pátek vede dobře takže dva seriály od Warner Bros.  v pátečním čase by byly skvělé. A myslím, že bychom k Fringe pasovali. Byl by tam i jistý potenciál na možný crossover.

Doufejme, že to tak vidí i lidé na Foxu. Když jste dokončil svou první sezónu jako šéfproducent, na co jste nejvíc pyšný?

Matt: Na nic! :-D   Takže…Myslím, že Human Target je na tvorbu opravdu velký seriál. Je tam akce, kaskadérské scény, drama, ale i humor mezi postavami – bylo to opravdu něco obrovského. Ale tým ve Vancouveru byl skvělý a herci úžasní, takže jsem pyšný na to, že jsme v této sezóně vytvořili 13 epizod. Je to těžké, protože se k těm epizodám dostanete opravdu blízko a pak najdete momenty, kde byste chtěli něco změnit…v každé scéně, v každé epizodě. Ale rozhodně bych, s naprostý klidem, postavil všech 13 epizody, které jsme vytvořili, proti jakémukoli seriálu podobného typu. Je tam dobrý příběh, je to zábavný seriál, najdete tu romantiku i humor. Na těch 13 dílů jsem opravdu hrdý.

Jak vysílací společnost, tak studio byli pro seriál excelentními partnery. Byli kreativní a to po celou sezónu. Na úplném začátku, kdy jsme měli v rukou jen námět, a řešilo se, jakým směrem se bude seriál ubírat, nemohli nás více podpořit. Pochopili to. Porozuměli seriálu a líbilo se jim, kam směřujeme. Myslím, že jak studio tak všichni na Foxu jsou obrovsky hrdí a nadšení celým seriálem. To, jestli dostaneme třetí sezónu, záleží jen na chladných číslech a financích. Pokud by šlo jen o tvůrčí pohled, myslím, že bychom se příští rok rozhodně vrátili.

To je dobré vědět. Napadá vás něco, co byste udělal jinak a o čem byste nám chtěl říct?

Matt: Toho je hrozně moc :-D V každé epizodě je toho hodně. V pátek jsem seděl ve studiu u posledního dílu a chtěl jsem změnit všechno.

Jednu věc vám ale řeknu…Nenapadlo mě, že to bude tak velký problém…každý den děláte spoustu takových rozhodnutí. Ale udělal jsem jedno rozhodnutí a asi jsem se o něm neměl vůbec zmiňovat. Ale přiznávám, že jsem neměl ani tušení, co se stane, když změním úvodní skladbu Beara McCrearyho. Nenapadlo mě, že by to mohlo vyvolat takový odpor. Bear nedělal ani doprovodnou hudbu k epizodám seriálu, ale myslím si, že hudba byla fantastická, dělal ji Tim Jones, což je úžasný skladatel a velice talentovaný člověk, ale když se na to dívám zpětně, neměl jsem úvodní melodii měnit.

Podíval jsem se na internet, neměl jsem to dělat, ale udělal jsem to a zkontroloval jsem blogy, které se seriálu věnují, což je hrozné, protože vás to pěkně dostane, ale zdá se, že lidé ten seriál opravdu milují. A po celých těch 13 epizodách si lidé neustále stěžují jen na to, že jsem vyměnil úvodní melodii. Když se na to dívám zpětně, kdybych se měl rozhodovat znovu, úvodní melodii bych neměnil. Takže, tady to máte. Udělal jsem chybu.

Víte, já miluju originální melodii, ale nepřijde mi, že by ta nová byla špatná.

Matt: Mým záměrem bylo, že se hudba v celém seriálu průběžně změní. Udělali jsme pěkných pár změn a myslím, že to bylo velice efektivní. Měl jsem obavy, že stará úvodní melodie nebude sedět k tomu, jakým směrem se seriál ubírá.  Když se na to dívám s odstupem, myslím, že by melodie seděla a lidé by byli v pohodě. V polovině sezóny jsem už málem úvodní znělku změnil zpátky, ale nepřišlo mi to vhodné, dělat takovou změnu uprostřed sezóny. Ani jsem to nechtěl předem oznámit, prostě jsem to chtěl rovnou udělat. Ale pokud dostaneme třetí sezónu, je to rozhodně něco, co bych s Warner Bros. a Foxem prodiskutoval a pokud by jim to nevadilo, změnili bychom ji zpátky.

Byl jsem zděšen, když mě lidé na Comic-Conu naháněli, protože jsem změnil úvodní znělku. Neměl jsem tušení, s čím si zahrávám, věřte mi.

Alespoň teď ví, že existuje šance, že pokud bude třetí sezóna, mohla by se původní melodie vrátit. Když už o tom mluvíme, máte už třetí sezónu nějak zmapovanou?

Matt: Ne, třetí sezónu ještě zmapovanou nemám. Budu na tom pracovat příštích pár týdnů, protože to je něco, co musí být hotové před tím, než se Fox začne rozhodovat o pokračování seriálu. Během příštích pár týdnů začnu přemýšlet o tom, jaká by třetí sezóna měla být. Už máme hotové dva scénáře a spoustu samostatných dílů, ale dějovou linku, která by propojila celou sezónu, ještě musíme dát dohromady.

Ještě než skončíme, máte něco, co byste chtěl vzkázat fanouškům Human Target?

Matt: Jen bych jim chtěl poděkovat za jejich oddanou podporu. Neměl jsem tušení, že se jejich podpora ukáže být tak vytrvalá a oddaná. Protože kdyby to tak nebylo, celý seriál už by byla naprosto mrtvá záležitost. S vysílacím plánem, který jsme měli, by bylo snadné zakopnout a pro Fox by bylo jednoduché nás zrušit. Chtěl bych fanouškům poděkovat, že byli stále s námi, i když jsme měli opravdu velmi složitý vysílací plán. Děkuji jim za jejich podporu a loajalitu a chci jim říct, že vždycky posloucháme, co říkají. I když si občas musíme dát pár panáků, než se podíváme na jejich blogy a twitter, abychom se podívali, co si myslí. Věnuji tomu pozornost a poslouchám všechno.

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář