Random header image... Refresh for more!

Mark Valley

0

se narodil 24. 12. 1964 v Ogdenburgu, ve státě New York. Na střední škole se už o herectví zajímal, ale pustil ho z hlavy, když se dostal na Vojenskou akademii ve West Pointu. Získal titul bakaláře v oboru matematika a technika a když studium ukončil, přesunul se se svou jednotkou do Berlína. Jako člen vojenské jednotky se účastnil operce Pouštní Bouře ve válce v zálivu.

V Berlíně se poznal s agentem, který ho přesvědčil, aby zkusil hraní. Jeho první zkušeností byl filmThe Innocent z roku 1993. S agentem podepsal smlouvu a zatímco dostával malé roličky od německých TV produkcí, navštěvoval uměleckou školu v Berlíně. V roce 1991 se přestěhoval zpět do USA, konkrétně do New Yorku. Tam dostal nabídky na další role. K těm nejznámějším patří role Jacka Devereauxa v soap-opeře Tak jde čas, kde strávil celé tři roky. Díky této roli získal popularitu. Kariéra se slibně rozjela a nabídek bylo dost. Objevil se například ve filmu Stav obležení nebo také ve filmu Příští správná věc. Hlavní roli si zahrál ve westernu Jericho z roku 2001. Na podzim téhož roku dostal roli Roberta Greelyho v seriálu Pasadena, ketrý se vysílal i u nás. Další hlavní roli si zahrál ve velice povedeném krimi seriálu Keen Eddie, který ale, bohužel, skončil svou první sezónou. U nás na sebe také upozornil jako právník Brad Chase ve výborném seriálu Kauzy z Bostonu. Nedávno také jedna z našich televizí odvysílala 1. řadu kultovního seriálu Hranice nemožného, kde si zahrál tajemného agenta Johna Scotta.

Při natáčení posledního zmíněného seriálu se seznámil s australskou herečkou Annou Torv, se kterou se v roce 2008 oženil. Jejich vztah bohužel velké pracovní vytížení obou herců nevydržel a na jaře roku 2010 oficiálně ohlásili rozchod. Z předchozího vztahu má Mark 23-letou dceru Sherri Ann.  Ve svém volném čase se sympatický herec věnuje převážně sportovním aktivitám. Rád plave, jezdí na kole, cvičí jógu, ale také provozuje bojové umění nebo si rád přečte dobrou knihu. Baví ho i turistika a fotografování.

Momentálně se věnuje natáčení seriálu stanice FOX, Human Target, kde hraje hlavní roli Christophera Chance, který pomáhá lidem, co mají problémy a nemohou se obrátit na policii.

Fan web: http://mark-valley.com

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář