Random header image... Refresh for more!

Lennie James

0

se narodil 11. října 1965 v Londýně. Jeho rodiče pocházeli z Trinidadu.

Matka, Phyllis Mary Jamesová, zemřela, když bylo Lenniemu teprve 12 let, a tak musel se svým starším  bratrem do Dětského domova. Od jeho 16 let se o něj staral jeden ze sociálních pracovníků. On sám měl dvě starší děti, se kterými si Lennie velmi dobře rozuměl. Se všemi členy nové rodiny si byl velmi blízký.

Když dospíval, začal se zajímat o herectví a tento zájem ho časem úplně pohltil. Proto se rozhodl nastoupit na hudební a divadelní školu Guildhall School of Music and Drama, kterou úspěšně ukončil v roce 1988.

Zajímal se také o sport. Svou snahu zaměřil na ragby a dokonce měl v úmyslu hrát profesionálně. Ve svém srdci ale pořád cítil, že herectví je mu mnohem bližší.  Než se mu ale začal věnovat na plno, pracoval nějakou dobu pro Státní Správu Sociálního Zabezpečení, stejně jako jeho pěstoun.

V roce 2006 se přestěhoval do Spojených Států, konkrétně do Los Angeles, kde se během tří měsíců prosadil a začal dostávat nabídky na natáčení filmů. Mezi ty nejznámější patří Elephant Juice (1999), Ztraceni ve vesmíru (1998), Bídníci z roku 1998, kde si zahrál roli Enjorlase, dále pak  Among Giants, Podfuck, Klikaři, nebo Nonstop Párty. V roce 2005 natočil společně s M. McConaugheym a P. Cruz film Sahara.

Důležitý okamžik v jeho profesním životě nastal, když byla televizní inscenace  Storm Damage nominovaná na cenu Brtitish Academy Film Awards. Tento úspěch byl pro Lennieho zásadní, protože kromě stvárnění jedné z hlavních rolí byl i autorem scénáře.

Kromě filmových rolí jsme ho mohli vidět i v mnoha seriálech. Mezi ty nejznámější patří např. Šest v tom (1997),  The State Within (2006),  nebo  u  nás velmi populární Jericho (2006-2008), kde stvárnil roli Roberta Hawkinse. Také ho můžeme vidět po boku Jamese Caviezela a Iana McKellena v seriálu The Prisoner z roku 2009 a konečně jako úžasně drsného Baptistu v akčním seriálu Human Target.

Zatím poslední filmovou příležitost dostal ve filmu The Next Three Days, který se momentálně dokončuje, a kde společně s Lenniem uvidíme takové hvězdy, jako je Russel Crowe a Liam Neeson. Film má premiéru 19. listopadu 2010.

Své soukromí si Lennie bedlivě střeží. Žije se svou dlouholetou přítelkyní Giselle Glasman, se kterou má tři dcery – Romy a dvojčata Celine a Georgii.

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář