Random header image... Refresh for more!

Jackie Earle Haley

0

se narodil 14. července 1961 v Northridgi ve státě Kalifornie. Jeho rodiče byli herci a velmi si přáli, aby se tomuto povolání věnoval i Jackie. Svou hereckou kariéru odstartoval v několika reklamách a později začal účinkovat i v televizních seriálech.

Svou první filmovou roličku získal už ve svých 13 letech, a to v adaptaci románu Nathanaela Westa  Den kobylek. Hvězdu z něj ale udělala až role Kellyho Leaka v rodinné komedii Špatné zprávy pro medvědy. Film byl velice úspěšný, a proto byly natočeny další dva filmy, které na něj volně navazovaly. Tentokrát se ale úspěch nekonal a oba filmy totálně propadly. Poslední významnější rolí, kterou Jackie v té době dostal, byl Moocher v televizním seriálu A co dál…

Když dospěl, začalo pro něj velice obtížné období . Nabídek bylo stále méně a méně, a když už nějaká přišla, jednalo se většinou o nízkorozpočtové snímky. Aby vůbec mohl zaplatit nájem, přivydělával si kde se dalo, na příklad jako řidič limuzíny, ochranka a dokonce rozvážel i pizzu. Jackie si stále více uvědomoval, že jeho herecká kariéra zřejmě skončila, a proto hledal jiný obor, kde by se mohl uplatnit. Odstěhoval se do Texasu, kde založil vlastní produkční společnost JEH Production, která se věnovala především reklamě, a Jackie začal režírovat.

Jediný telefonát mu ale obrátil život naruby. Nabídka na malou roličku brutálního bodyguarda ve snímku Všichni královi muži vrátila Jackieho zpátky do povědomí ostatních. Opět dostával nové nabídky, a když zazářil ve filmu Jako malé děti jako pedofil Ronnie, vyneslo mu to několik filmových ocenění včetně nominace na Oscara. Role Rorschacha  ve Watchmenech už jen každého ujistila o tom, že Hayleho herecká hvězda opět září.

Jeho talent si můžete vychutnat na příklad ve filmech Shutter Island a také v nové verzi Noční můry z Elm Street, kde si zahrál Fraddyho Kruegera. Když přišla nabídka na seriál Human Target, neváhal ani chvilku. Postava Guerrera se mu hned zalíbila. Skvěle se mu daří vystihnout kombinaci Guerrerovy temné stránky a smyslu pro humor.

Oficiální web:  http://jackieearlehaley.com

Fun web:   http://jackieearlehaleyfans.com

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář