Random header image... Refresh for more!

Chi McBride

0

se narodil 23. září 1961 v Chicagu. Jeho rodné jméno je Kenneth. Byl členem církve Adventistů sedmého dne a vystudoval i jejich akademii v Chicagu. Střední školu úspěšně ukončil už v 16ti letech. Nejprve se chtěl věnovat hudbě. Naučil se hrát na několik hudebních nástrojů a také zpíval v evangelickém sboru v rodném Chicagu. V roce 1986 se přestěhoval do Atlanty a začal pracovat pro telefonickou společnost AT&T jako fakturační úředník.

Jeho prvním úspěchem v umělecké sféře byla píseň “He is the Chump”, kde si dělal legraci z manželství Mika Tysona a herečky Robin Givensové. Na základě tohoto úspěchu podepsal smlouvu s Esquire Records a stal se členem R&B formace “Covert”. Byl ale stále přesvědčený, že by to měl zkusit před kamerou, a tak se odstěhoval do Los Angeles. Změnil si jméno na “Chi”, která má připomínat jeho rodné Chicago a stanice Fox mu nabídla roli v sitcomu In Living Color, a pak následovala nabídka na další seriál, tentokrát pro stanici NBC, Fresh Prince. Poté přišla nabídka na roli ve filmu Mercury a seriál Boston Public, kde si zahrál ředitele Stevena Harpera. Většina jeho rolí byla pojata tak, že zdatně asistoval hlavnímu hrdinovi, jako to bylo právě ve snímku Mercury s Brucem Willisem, nebo třeba v Terminálu, kde se setkal s Tomem Hanksem.

Zajímavé je, že oproti ostatním hercům, svou kariéru odstartoval až poté, co oslavil své 30. narozeniny. Jeho herecké umění si můžete vychutnat např. ve filmech 60 sekund, Dokonalý Gentleman, Přízraky, Narkotika nebo Já, Robot. Pamatovat si ho také můžete ze seriálů Doktor House nebo Řekni, kdo tě zabil, které můžete vidět i na našich TV stanicích.

V současnosti ztvárňuje postavu Winstona v seriálu Human Target, kde se snaží alespoň trochu ukočírovat “neřízené střely” Chance a Guerrera.

Má syna, který se věnuje rapové muzice a vystupuje pod jménem “Heartless” McBride.

Žádné komentáře

Článek dosud nebyl okomentován

Zanechejte komentář